- az egyesület
- Magunkról - célkitűzések
- Történeti, gondolati háttér
- Éves jelentések
- Tagok
- Alapító
- Csatlakozott
- Tagszervezetek
- Történet
- Emlékezet
- Fotógaléria
- Hanganyagok
- Egykori tagok
- Riporter Örs
- Hivatalos adatok
- A gyermekmédia fogalma
- Sajtóanyag
- Egyesületről
- Aktuális eseményekről
- Archív
- Rólunk írták
- Blog
- Partnerek
- Partneri felhívás
- Együttműködő partnerek
- Támogató partnerek
Riporter őrs
A Magyar Rádióban több évtizeden keresztül készítettek műsort 10-14 éves gyerekek. Ezek az ifjúsági műsorkészítők és az őket segítő-istápoló felnőttek magyar és külföldi sztárokkal, politikusokkal, emberekkel beszélgettek a mikrofon előtt olyan ügyekről és témákról, amely mindenkit érdekelt. A Riporter őrs egy olyan fogalom volt, amelynek helyén fekete lyuk van a mai magyar médiaiparban!
A Magyar Rádió gyerekműsorainak atyja Padisák Mihály, a legendás Miska bácsi levelesládája című műsor szerkesztője volt. A Gyermekrádió Riporterőrse 1959 novemberében alakult, kitalálója Vajek Róbert. Az első generációs rádiós gyerekek között szerepelt - többek között - Toldi Miklós, Koncz Zsuzsa, Dévényi Tibor, Pajtás Anikó, Buzás Klára, Sántha Miklós.
A Riporterőrsben természetesen egymást váltották a generációk, de többen itt kaptak kedvet ahhoz, hogy foglalkozásuknak az újságírást, a riporterkedést válasszák. 1963 szeptemberében indult a Harsan a kürtszó című gyermekműsor, amit 1978-ban az általános iskolásoknak szóló MR 10-14 követett. 10 évestől 14 éves korig voltak részesei a műsorkészítésnek, azután automatikusan 'nyugdíjazták' őket. Közülük többen újságírók, riporterek és szerkesztők lettek.
A műsor jogutódja lett 1988-tól 2006-ig - természetesen más köntösben, koncepcióval, de gyermekriporterekkel - a Kölyökrádió. Heti három alkalommal jelentkezett élő adásban, így az ott 'dolgozó' gyermek riporterek és szerkesztők számára valóban jelentős és mindennapi munkát jelentett az adásra való felkészülés, a témavadászat és a szervezés. A Riporterőrsnek volt televíziós 'testvére', a kor szellemének megfelelően: a Cimbora, a Dongó őrs, a TTT (Tizen Túliak Társasága), és a Kölyökidő, szintén gyerekek közreműködésével.